Oferta

Masaż relaksacyjny

Masaż relaksacyjny- to idealny sposób na zmęczenie zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Szybkie tempo życia, codzienne troski i problemy, ciągłe napięcie psychiczne - wszystko to sprawia, że czujemy się przemęczeni i pozbawieni energii. W takiej chwili dobry masaż relaksacyjny leczy obolałe i napięte mięnie, a także jest prawdziwą przyjemnością dla ciała i dla ducha.

Masaż leczniczy

Masaż leczniczy- jest określany przez medycynę jako pomocnicza metoda fizjoterapii w przypadku wielu chorób. Głównym celem jest leczenie pewnych zaburzeń organizmu poprzez zabiegi manualne. Zapobiega i leczy wiele chorób z dziedziny ortopedii, neurologii, pediatrii, ginekologii oraz chorób internistycznych.
Różnorodne rodzaje i formy masażu są obok rehabilitacji jedną z naszych głównych specjalizacji. Stale podnosimy swoje kwalifikacje i poszerzamy wachlarz naszych usług, dzięki czemu każdy z Państwa znajdzie w naszej ofercie masaż odpowiadający jego potrzebom.

Masaż dla kobiet w ciąży

Masaż kobiet w ciąży - Celem tego masażu jest zmniejszenie obrzęków, napięć i dolegliwości bólowych w okolicach podlegających nadmiernemu obciążeniu: barki, kark, szyja i grzbiet - szczególnie odcinek lędźwiowo- krzyżowy jak również kończyny dolne. W tym masażu stosujemy techniki rozluźniające mięśnie.

Masaż w twojej firmie ( tzw. Work Side)

Work Side Massage to rodzaj masażu wykonywany w firmach, w godzinach pracy, ma charakter profilaktyczno-relaksacyjny.

Dlaczego Work Side?

- trwa 10-15 minut dlatego nie dezorganizuje pracy, może być stosowny w przerwie kawowej

- nie wymaga użycia środka poślizgowego (oliwki) więc nie trzeba zdejmować ubrania

- nie wymaga zamkniętego pomieszczenia

- skierowany jest na mięśnie pleców, szyi i ramion czyli najbardziej narażone miejsca

- wykonywany na specjalnym przenośnym krześle do masażu

- po takim masażu pracownicy mają większą motywację do pracy

Korzyści dla firmy

Zwiększenie wydajności pracy pracowników co przekłada się na korzyści finansowe firmy

Inwestycja w masaż zmniejsza absencje chorobowe wśród pracowników

Zadowolenie wśród pracowników

Możliwość finansowania ze środków Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych

Tworzenie pozytywnego wizerunku na rynku pracy

Korzyści dla pracownika

- podniesienie koncentracji i motywacji

- zmniejszenie dolegliwości bólowych kręgosłupa, karku, głowy, barków

- łagodzenie stresu


Masaż sportowy

Masaż sportowy – szczególnie polecany dla osób intensywnie uprawiających sport, przygotowujących się do zawodów lub pragnących szybko zregenerować siły np. po zakończonym sezonie treningowym. Masaż sportowy jest też niezawodny przy niwelowaniu skutków już powstałych przeciążeń i urazów sportowych.

Drenaż limfatyczny

Drenaż limfatyczny –jest dla ciebie jezeli zmagasz się z obrzekami nóg bądź ramion. Nie przypomina tradycyjnego masażu, gdyż ruchy w nim wykonywane mają za zadanie „przepchnąć” limfę i udrożnić węzły chonne. Pobudzając do pracy niektóre komórki na ciele, polepsza się ich odżywienie, przyspiesza się krążenie krwi i usprawnia pracę organów wewnętrznych. Często stosowany u osób, u których zaburzona jest praca węzłów chłonnych.

Terapia manualna

Terapia manualna to terapia wykonywana rękoma terapeuty  której celem jest leczenie dysfunkcji nerwowo-mięniowo–szkieletowych. Terapia manualna oparta jest na wnioskowaniu klinicznym i wykorzystuje specyficzne środki terapeutyczne oraz ćwiczenia lecznicze dopasowane do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Fizjoterapeuci w Medi-Medic dobiorą terapię odpowiednio dopasowaną do Państwa schorzenia aby uzyskać jak najlepsze efekty terapii.

PNF (torowanie nerwowo - mięśniowe)

PNF (torowanie nerwowo - mięśniowe) - Ta terapia pomaga w odzyskaniu utraconej funkcji. Jest dla ciebie gdy masz problem z:

 • chodem, równowagą, koordynacją,
 • gdy nie możesz podnieść reki badź nogi w pełnym zakresie,
 • gdy miśnie twojej twarzy nie wykonuja tego co byś chciał .


Metoda wykorzystywana u pacjentów po udarach, z chorobą Parkinson, w Stwardnieniu Rozsianym- SM, po złamaniach, po uszkodzeniach tkanek miękkich np. mieni, wiązadeł, ścięgien, torebki stawowej.


Istotą metody jest pobudzenie receptorów znajdujących się w ciele w celu ułatwienia ruchu w obszarze uszkodzonym. Ruchy, które się stosuje są zgodne z naturalną praca mięni i stawów. Jest to metoda bezbolesna.

Gimnastyka korekcyjna dzieci

Ćwiczenia korekcyjne dla dzieci- fizjoterapeuta  sprawdzi czy twoje dziecko ma wady postawy i czy potrzebuje tego rodzaju ćwiczeń.
Dlaczego ważne jest to aby pracował nad wyleczeniem wady postawy? Otóż nie leczone płaskostopie, koślawe bądź szpotawe kolana czy płaskie/ kołyskowe plecy lub skolioza nawet jeśeli w danej chwili nie dają dolegliwości bólowych na pewno dadza o sobie znać później. Moga powodować zmiany zwyrodnieniowe stawów w tym i kregosłupa a co za tym idzie duże dolegliwości bólowe. Ważne jest aby wdrożyć odpowiednie ćwiczenia szybko, bo dopóki dziecko rośnie jesteśmy w stanie wyleczyć wady postawy lub ją znacznie zmniejszyć. Gdy proces kostnienia się skończy to można tylko leczyć dolegliwości, które powstały w skutek nie leczonej wady postawy.         
                              

Kinesiotaping

Kinesiotaping ( plastrowanie dynamiczne)- ta terapia jest dla ciebie gdy:

 • masz dosyć stosowania leków przeciwbólowych bądź jesteś w ciąży i nie powinnaś ich zażywać a ból ciągle dokucza,
 • gdy zmagasz sie z opuchnietymi nogami lub rękami,
 • gdy jesteś po operacji i chcesz przyspieszyć wchłanianie sie blizny
 • pomaga w korekcji postawy zwłaszcza u dzieci


Ważne jest to, że kinesiotaping łączy się z rehabilitacja ruchową gdyż jest to terapia uzupełniająca.
Cała tajemnica kryje się w sposobie naklejenia plastra i jego właściwościach. Ma on cięar, grubość i rozciągliwość podobną do skóry.

Fizykoterapia

Fizykoterapia to obok masażu i kinezyterapii (leczenia ruchem) jedna z dziedzin fizjoterapii. W fizykoterapii wykorzystywane są różne rodzaje energii (np., elektryczna, dźwiekowa czy świetlna) w celu zadziańania na organizm pacjenta i wywołania w nim ściśle określonych zmian.
Zastosowanie różnych form fizykoterapii jest szczególnie korzystne u pacjentów z:

 • Zmianami zwyrodnieniowymi stawów biodrowych, kolanowych czy barkowych
 • Zmianami zwyrodnieniowymi kręgosłupa
 • Rwą kulszową, rwą barkową
 • Łokciem tenisisty, łokciem golfisty, ostrogą piętową
 • Dyskopatia szyjna, dyskopatią ledźwiową
 • Nerwobólach
 • Zapaleniu ścięgna Achillesa, po jego urazach

To co wyróżnia nas spośród innych ofert fizykoterapii z dojazdem do domu pacjenta to fakt, iż potrafimy łączyć fizykoterapią z innymi działaniami leczniczymi jak masaż, drenaż limfatyczny, terapia manualna, czy ćwiczenia gimnastyczne. Dlatego nasi klienci mogą być pewni, że ich problem zostanie potraktowany w sposób kompleksowy a do jego rozwiązania wykorzystane zostaną wszystkie możliwe metody pracy dostepne fizjoterapeucie – i to w zaciszu domu pacjenta gdzie czuje sie komfortowo i pewnie.
W naszej pracy wykorzystujemy przenośne aparaty do fizykoterapii w domu pacjenta wykonując szereg zabiegów z zakresu elektrolecznictwa (galwanizacja, jonoforeza, prądy TENS, prady diadynamiczne, interferencyjne, elektrostymulacja, prady Traberta, stymulacja prądami KOTZA (tzw. Rosyjska stymulacja), laseroterapii (biostymulacje laserowa), magnetoterapii oraz ultrasonoforezy (terapia ultradzwiękami).