Fizjoterapia

Czym jest dobra fizjoterapia?

Dobra fizjoterapia jest po prostu skuteczna, a przy tym powinna być jak najwygodniejsza dla nas. Jak zatem być pewnym przed terapią, że będzie ona skuteczna? Poniżej klika wskazówek:


ZAPOZNAJ SIĘ Z STRONĄ INTERNETOWĄ PLACÓWKI.
Na stronie powinieneś znaleść zasady współpracy, cennik oraz przydatne informacjie – jeśli tak jest, oznacza to że firma jest otwarta na pacjenta.

SPRAWDŹ WYKSZTAŁCENIE I KOMPETENCJE SPECJALISTÓW.
Znalezienie informacji, jakie  wykształcenie i certyfikaty posiada dany specjalista  nie powinno być kłopotliwe. Brak takich informacji należy traktować jako sygnał ostrzegawczy.

kwalifikacje

 

 SPRAWDŹ  JAK SZYBKO MOŻESZ ROZPOCZĄĆ FIZJOTERAPIĘ.
Im wcześniej rozpocznie się terapię tym lepsze i szybsze można osiągnąć efekty. Warto więc sprawdzić czas oczekiwania na wizytę, który nie powinien być dłuższy niż kilka dni.

DOWIEDZ SIĘ JAKIM SPRZĘTEM DYSPONUJE OŚRODEK.
Decydując się na zabieg w domu warto dowiedzieć się czy fizjoterapeuta będzie posiadał wszystkie niezbedne narzędzia do jego przeprowadzenia. np. stół do masażu, piłki do ćwiczeń czy taśmy do ćwiczeń oporowych.


TERAPIA 1 NA 1 
Bardzo ważna kwestia, terapia 1 na 1 odnosi najlepsze skutki ponieważ fizjoterapeuta jest w pełni skupiony tylko na jednym pacjencie. Nasi specjaliści zapewnią Pańśtwu taką terapię.

PIERWSZA WIZYTA
Jeśli już zdecydowaliśmy się na daną placówkę/specjalistę warto jeszcze wiedzieć jak prawidłowo powinna przebiegać pierwsza wizyta. Każdy fizjoterapeuta ma swój styl pracy, niemniej poniższe 3 kwestie to podstawa przeprowadzenia pierwszej wizyty.

Fizjoterapeuta powinien  zebrać podstawowe informacje o stanie zdrowia pacjenta przeprowadzając z nim wywiad.

 

 

Dobry fizjoterapeuta najpierw ogólnie bada pacjenta i stawia diagnozy. Niejednokrotnie ból który odczuwamy np. w ramieniu, może wiązać się z problemami w zupełnie innej częci ciała.

 

 

Na koniec zaś fizjoterapeuta ustala cel i przebieg terapii. Dzięki temu ułatwia się kontakt i wzajemne relacje pacjenta i fizjoterapeuty.
 

 


Jesteśmy przekonani, że Medi-Medic oraz nasi specjaliści spełniają wszystkie powyższe wymagania. Jeśli potrzebujesz profesjonalnie przeprowadzonej terapii, zadzwoń  do nas lub wyślij formularz.
ZAMÓW WIZYTĘ ONLINE LUB  telefonicznie